1916009

مغناطیس درمانی

همانطور که از عنوان این مقاله پیداست، سعی داریم در مورد مغناطیس و درمان بعضی بیماری ها توسط آن صحیت کنیم. لازم است در ابتدای گفتار، به نکاتی اشاره کنیم:

در این موارد از آهنربا به هیچ وجه استفاده نکنید :
۱)    افرادی که از ضربان ساز قلب استفاده می کنند و خانم های باردار از آهنربا استفاده نکنن و نزدیک آن نشوند.
۲)    تمامی نکات ذکر شده به صورت تجربی تست شده است و مطالب این مقاله از کتاب هایی که در این زمینه در کشورمان به چاپ رسیده است، برداشته شده است.
۳)    در این مقاله از کتاب “دستبندهای مغناطیسی” نوشته ی دکتر آرام الهام گرفته شده است.
۴)    قبل از تجربه و تست هر یک از مواردی که ذکر می شود، با متخصان طب سنتی و انرژی درمانی و یا اهل فن مشورت کنید.

علم مغناطیس درمانی علمی کهن می باشد و یکی از ساده ترین و م هزینه ترین روش های درمانی است که کاملاً عاری از هر گونه در د و عوارض جانبی می باشد. تنها ابزاری که در مغناطیس درمانی استفاده می شود، آهنربا است. تکامل این علم به عنوان شفا بخشی از ابتدای قرن ۱۶ میلادی آغاز شد.

 

کاربرد آهنربا در گذشته
اولین بار در متون آتاروادا Atharvaveda از آهنربا به عنوان عنصری شفا بخش ذکر شده است. این کتاب یکی از ۴ کتاب ودا Veda است که گنجینه ای از طب و هنر شفا بخشی است. امروزه دانشمندان معتقدندسازندگان اهرام مصر از این نیروها برای حفظ مومیایی ها استفاده می کردند که با گذشت زمام آسیب کمتری ببینند. در قرن ۱۶ فردی به اسم پاراسلوس (P.A.Paracelsus) تحقیق کامل در این زمینه انجام داد و نشان داد که با استفاده از آهنربا می توان التهاب، بیماری ها، جراحات و درد شکم و رحم و … بهبود بخشید. سپس پدر هال (Father Hall) از این نتایج استفاده کرد و بیماری های عصبی را درمان کرد. این روند توسط افراد دیگری نیز ادامه پیدا کرد تا میاکل فارادی پایه های علم بیومغناطی و شیمی مغناطیس را بنا کرد. همچنین لویی پاستور در همین روند اعلام کرد که مغناطیس رشد گیاهان را بهتر می کند.

آزمایش های کنونی در مورد خاصیت مغناطیسی
با این پیش زمینه در دهه های اخیر محققی کشورهای مختلفی بر روی مغناطی و خواص آن روی طبیعت و انسان تحقیقات فراوانی انجام دادند. محققان کشف کردند:
•    آب مغناطیسی، رشد گیاهان را بهتر می کند و ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش می دهد.
•    طول عمر مگس با خوردن قند مغناطیسی دو برابر شد.
•    عمر موش با خوردن مواد مغناطیده شده ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد.
•    تومورهای سرطانی موش ها با در میدان مغناطیسی قرار گرفتن صحیح، بهبود یافت.

نتایج بدست آمده از علم بیو مغناطیس به صورت خلاصه:
۱)    هر سیستم زنده در برابر میدان مغناطیسی حساس است.
۲)    در تمامی قسمت های بدن، انرژی الکتریکی و میدان مغناطیسی حضور دارد. بنابراین اگر آهنربا به طرز صحیح استفاده شود، اثر مثبتی بر روی الگوی سیستم مغناطیسیو الکتریکی بدن می گذارد.
۳)    میدان مغناطیسی روی ترکیبات خون و رسوب سلول های قرمز خونی اثر می گذارد.
۴)    ثابت شده است تکثر فیبروپلاست (نوعی سلول در بافت) و فیبروز (رشد بیش از حد سلول یعنی سرطان) در میدان مغناطیسی کاهش می یابد.
۵)    سیستم عصبی بدن اساساً توسط پالس های الکتریکی کار می کند و ارسال پیام ها تنها با حضور اختلاف پتانسیل الکتریکی انجام می شود. اختلاف پتاسیل و حرکت یون ها یعنی ایجار میدان مغناطیسی در اطراف هر سلول. این مسیله به وضوح بیانگر این است که میدان مغناطیسی قطعاً بر روی بدن و بافت ها و سلول ها تاثیر می گذارد.
۶)    میدان مغناطیسی از طریق اثر بر روی قسمتهای مغز (مغز میانی و عقبی که غدد را کنترل می کند) بر روی غدد درون ریز بدن نیز موثر واقع می شود.
امروزه برای بهره بردن از خواص مغناطیسی برای بدن، از آهنربای نیودیمویم یا ND استفاده می شود که نسبت به سایر آهنرباها قوی و نسبتاً است.
دستبند مغناطیسیو فلاسک مغناطیسی دو کالای تولید شده برای این منظور هستند که دستبند مغناطیسی روی مچ دست بسته می شود که ناحیه ای خیلی استراتژیک برای طب سوزنی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

معادله امنیتی *